Home Askeri Havacılık HÜRJET Çok Yakında Göklerde!

HÜRJET Çok Yakında Göklerde!

0

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) “Ön Tasarım Gözden Geçirme” aşaması başarıyla tamamlanan HÜRJET projesine ait bir video paylaştı.

Türk Hava Kuvvetleri envanterinde yer alan T-38 jet eğitim uçaklarının yerine geçmek üzere Türk Havacılık ve Uzay Sanayii tarafından geliştirilmeye başlanan HÜRJET Jet Eğitim ve Hafif Taarruz Uçağı’nda “Ön Tasarım Gözden Geçirme” aşaması başarıyla tamamlandı.

https://www.youtube.com/watch?v=Lk2rJDkdbkg

HÜRJET PROJESİ HAKKINDA

HÜRJET Jet Eğitim ve Hafif Taarruz Uçağı, tek motorlu, tandem ve modern aviyonik suite sahip kokpiti ile üstün performans özelliklerini kullanarak kritik rol oynamak üzere tasarlandı.

HÜRJET’in silahlı modeli, geniş görev yelpazesi ve üstün faydalı yük kapasitesi ile muharebe alanlarında önemli bir güç unsurudur. Hürjet Projesi, Jet Tekamül Eğitimi kapsamında kullanılan T-38 uçakları ile Akrotim gösterilerinde kullanılan F-5 uçaklarının yerine Türk Hava Kuvvetleri envanterine dahil edilmek üzere başlatıldı.

HÜRJET’in bu özelliklerinin yanı sıra; Hizmet süresi 20 yılı aşkın Jet Eğitim Uçaklarının yerine kullanılması Sayısı hızla artan 5. nesil uçaklar (TFX, F-35, vb.) ve güncellenen konfigürasyonlarına hitap edecek jet eğitim uçağı olarak kullanılması da hedefledi.

Facebook ile Yorum Yapın

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.