İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Sivil Havacılık Yüksekokulu, şehir merkezindeki ana kampüse taşındı.

2008 yılından bu yana Karaağaç Mahallesi’nde Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı bulunan binada eğitim-öğretime devam eden Sivil Havacılık Yüksekokulu (SHYO), İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Senato kararı ile şehir merkezindeki ana kampüse taşındı.

İskenderun Teknik Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu’nun taşınmasını değerlendiren İSTE Sivil Havacılık Yüksekokul Müdür Vekili Doç. Dr. Ahmet Yapıcı “Sivil Havacılık Yüksekokulumuzun merkez kampüse taşınması ile beraber öğrenciler merkezi kütüphane, merkezi kafeterya, laboratuvar ve diğer sosyal imkanlardan daha verimli şekilde yararlanabileceklerdir” sözleri ile öğrencilerinin İSTE kaynaklarına daha kolay ulaşabileceklerini vurguladı.

Sivil Havacılık Yüksekokulu Merkez Kampüse Taşındı2

SHYO’nun önceki lokasyonu nedeniyle yaşanan ulaşım ve barınma problemlerine de değinen Doç. Dr. Ahmet Yapıcı; “Taşınma ile beraber öğrencilerin ulaşım ve barınma olanakları da kolaylaşacak olup, İSTE Merkez Kampüsünün şehir merkezi’nde olması da öğrencilerimizin şehir yaşamı ile bütünleşmesini sağlayacaktır. Yer değişikliği ile ilgili olarak öğrencilerimizin büyük bir memnuniyeti söz konusu. Bu bağlamda, SHYO ile ana kampüsümüz daha da güçlenecek ve canlılaşacaktır” sözleri ile bilgilendirmelerinde bulundu.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.