Pazartesi, Haziran 17, 2024

BU HAFTA İLK 5 HABER

Benzer Haberler

TAI Bangkok Defense & Security Fuarına Damgasını Vurdu

TAI  Asya Pazarında….

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TAI), Bangkok Defense & Security fuarına damgasını vurdu. 6-9 Kasım 2017 tarihleri arasında düzenlenen fuarın ilk gününde üst düzey heyet ve ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan TAI, 9 Kasım tarihine kadar fuarda boy gösterecek. Fuar, Tayland Başbakanı ev sahipliğinde gerçekleşirken, savunma ve güvenlik alanındaki çeşitli kurumların yanı sıra TAI Yönetim Kurulu ve Genel Müdür Doç.Dr. Temel Kotil’in katılımlarıyla açıldı.

Tayland’ın Türkiye Büyükelçisi Evren Dağdelen Akgün TAI standını ziyaret ederek, bölgede ve Tayland’da devam eden projeler hakkında bilgi aldı, kendi görüş ve değerlendirmelerini paylaştı. Bunun yanı sıra önemli Asya ülkeleri arasında yer alan Singapur, Malezya, Güney Kore, Filipinler ve Tayland Silahlı Kuvvetleriyle Savunma Sanayii firmaları ile ticari ve askeri işbirliğinin kuvvetlendirilmesi için görüşme gerçekleştirildi.

Fuarda HÜRKUŞ, T129 ATAK, MMU ve ANKA ile ürünlerini Asya pazarına tanıtarak ticari hacmini genişletmeyi hedefleyen TAI’nin en çok ilgi çeken ürünü ANKA ve T129 ATAK oldu. Tayland pazarının önemini vurgulayarak fuara katılımlarının önemli olduğunu belirten TAI Genel Müdürü Kotil, burada gerçekleşen toplantı ve ziyaretlerin de verimli geçtiğini söyledi

Facebook ile Yorum Yapın

ÇOK OKUNANLAR